Nekonvenčné metódy proti rakovine na jednej webke.

Vitamín D3

Dovolím si upozornit na knížku RNDr. Ing. Pavla Stratila abc zdravé výživy, která je rozdělena na několik částí a v jedné z nich se píše o vitamínu D (cholekalciferolu) i toto ... "Vitamín D3 je dvakrát účinnější než D2. Ostatní látky s podobným účinkem mají 1/20 až 1/100 účinnosti D3. Aktivní metabolit 1,25/OH)D3 má 500-1000x vyšší biologickou aktivitu než východí 25(OH)D3. Aktivní metabolit 1,25(OH)2D3 je vlastně hormon, neboť se vytváří v játrech a ledvinách a mechanismem působí má více povahu hormonu než vitamínu. 
Přeměna 25(OH)D3 na aktivní hormon 1,25(OH)2D3 je přísně kontrolována v závislosti na potřebě vápníku. Na této regulaci se podílí homon příštítných tělísek (parathyroidei) parathormon a samotný aktivní produkt 1,25 (OH)2D3. Parathormon stimuluje aktivitu enzymu alfa-hydroxylázy ledvinových buněk a metabolit 1,25(OH)2D3 tuto aktivitu naopak inhibuje. Také fosfát ovlivňuje (zvyšuje) produkci aktivního metabolitu, pravděpodobně zvýšením sekrece parathormonu. Nedostatek fosforu zvyšuje tvorbu 1,25(OH)2D3 a naopak jeho vysoký příjem snižuje. Nedostatek vápníku (hypokalcemie) zvyšuje tvorbu 1,25(OH)2D3 zvýšením produkce parathormonu." ... 
... "V kostech ovlivňuje aktivní metabolit mineralizaci nově tvořené kosti i rezorpci kostí. Mineralizaci kosti stimuluje asi nepřímo tím, že zvyšuje přísun vápníku a fosforu pro ukládání do kostí ovlivněním jejich vstřebáváním v tenkém střebě. Také ovlivňuje kostí osteoblasty, které obsahuje receptory pro aktivní metabolit D3. Aktivní metabolit se koncentruje v rostoucí fetální kostí a hojící se fraktuře. V kultuře ovlivňuje proliferaci (dělení) osteoblastů a tvorbu alkalické fosfatázy, zvyšuje tvorbu specifické bílkovíny osteokalcionu vážící vápník, produkci kolagenu a zvyšuje počet receptorů pro růstové faktory osteoblastů. Zvyšuje tvorbu osteoklastů, které odbourávají kost při její metabilické obměně. Dostupné údaje ukazují, že osteoblasty pocházejí z buněk krvetvorby a časné makrofágové linie. Aktivní metabolit může indukovat dospívání prekurzorových myeloidních buněk krvetvorby ve funkční osteoblasty. Krátkodobý efekt spočívá v uvolňování vápníku z kosti. Efekt se projevuje během několika hodina, takže nemůže být působen množením osteoblastů." ... "V ledvinách je pravděpodobně hlavní funkcí aktivního metabolitu působení (inhibice) aktivity enzymem 25(OH)D3-1alfa-hydroxylázy. vytvářejícího aktivní metabolit. Ovlivňuje také vylučování vápníku a fosforu ledvinami. 
Funkce aktivního metabolitu D3 ve střevě spočívá v jeho stimulaci přestupu vápníku a fosforu ze střevní tráveniny do krve. Je to zprostředkováno působením na aktivitu genu pro systézu bílkoviny vázající vápník, nazývané kalbindin D. Její množství ve střevní mukóze koreluje s rychlostí vstřebávání a transportu vápníku. Byl prokázán velmi rychlý vliv na transport vápníku ve střevě nezávislý na stimulaci genu. Také v pankreatu byla zjištěna vazebná bílkovina s vysokou specificitou pro aktivní metabolit. Stimuluje sekreci inzulicu. Z ostatních tkání působí na kosterní a srdeční sval, hypofýzu (ve které ovlivňuje produkci hormonu prolaktinu), štítnou žlázu a pohlavní orgány. Vitamín D má obecný vliv na profileraci (tlumí) a diferenciaci (podporuje) buněk. Má významný vliv na imunitní systém a ovlivňuje nejméně 11 dějů v imunitním systému. Tím má významný vztah k infekčním a nádorovým onemocněním." ... 

Ještě je zde odkaz na použitou literaturu, uvedu alespoň autory: Fraser, D.R.; Henry, H. Horman, A.W; Holmes, R.P. ; Reichel, H.; Wilczek, H.; Wolf.A. 
 
 

Vitamín D3 a rakovina - štúdie v angličtine tu


Studie svědčí o tom, že vitamin D zřejmě hraje důležitou roli v prevenci a potencionálně dokonce v léčbě mnoha forem rakoviny.

Poslední 4 letá randomizovaná studie na Creighton University sledovala 1179 zdravých, postmenopausálních žen ze zemědělské oblasti východní Nebraska a zjistila, že denní suplementace s pouhými 1100 iu vitamínu D vedla k o 77% nižsímu výskytu všech forem rakoviny.

 

Vitamin D a jeho vyznam v prevenci rakoviny prsu, streva, vajecniku:

Vyzva vedcov k vitaminu D  

Sme si vedomi presvedcivych vedeckych dokazov, podporujucich ulohu vitaminu D v prevencii rakoviny.  Je uvazlivo potvrdene, ze  adekvatne hladiny metabolitov sera vitaminu D su spajane s vyznamne nizsim nahodnym vyskytom niekolkych typov rakoviny, vratane rakoviny prsnika, hrubeho creva a vajecnikov.a inych casti. 

Urobili sme zaver, ze hladiny vitaminu D u vacsiny jednotlivcov v Severnej Amerike, budu musiet byt vyrazne zvysene, kvoli vyznamnemu znizeniu vyskytu rakoviny. Epidemiologicke studie ukazali, ze vyssie hladiny vitaminu D su tiez spojene s nizsim rizikom  vzniku diabetesu typu I u deti a sklerozy multiplex. Niekolko studii zistilo, ze znamky vyssej hladiny vitaminu D su spajane s nizsim vyskytom a lepsim priebehom chripky a niekolkych dalsich infekcnych ochoreni. 

Vyssia hladina vitaminu D sa moze dosiahnu ciastocne zvysenim oralneho prijmu vitaminu D3. Primerany prijem vitaminu D3, kvoli znizeniu rizika vzniku rakoviny,  zavisi na veku jednotlivca, rasy, zivotnom style a zemepisnej sirke trvaleho pobytu. Nove dokazy ukazuju, ze prijem by mal byt 2000IU denne. Prijem 2000IU denne je sucasny horny limit Narodnej vedeckej akademie, Institutu mediciny, Potravinovej a vyzivovej komory. Nove dokazy tiez ukazuju, ze horny limit by mal byt znacne zvyseny. Hladiny, ktore su potrebne, aby zabranili vyznamnemu podielu rakoviny, mali by byt tiez ucinne vo vyznamnom znizeni rizika zlomenin, Typu I detskeho diabetesu a sklerozy multiplex. 

Vyssi oralny prijem vitaminu D3 moze byt nutny u starsich a jedincov, ktori travia malo casu von, kvoli znizenej synteze v kozi. Volba vyssej davky moze byt zalozena na hladine zimneho sera 25(OH)D u jednotlivca. 

Pre tych, ktori sa rozhodnu dat si otestovat serum 25-hydroxyvitamin D, konecna hladina sera by mala byt vybrana po konzultacii so zdravotnikom, zalozena na charakteristikach jednotlivca. Priblizny navod pre zdravotnikov, ktori sa rozhodnu stanovit serum 25-hydroxyvitamin D u svojich pacientov, ktore by sa malo priblizit ku 40-60ng/ml, pokial neexistuju specificke kontraindikacie. Kontraindikacie su velmi zriedkave, a su zname lekarom. Ziaden zasah nie je bez rizika, vratane tohto. Pacientovi by malo byt toto oznamene, a mal by byt oboznameny detailne o rizikach, ktore mozu byt specificke pre jednotlivca. 

Rizika neadekvatnosti vitaminu D vyznamne prekracuju akekolvek rizika brania 2000IU/den vitaminu D3, ktore NAS-IOM povazuje, ze nemaju ziaden skodlivy vplyv na zdravie. 

Vyznamne vyssia  podpora vyskumu ulohy vitaminu D pre prevenciu rakoviny je urgentne potrebna. Avsak, odklady pri uskutocnovani vhodnych preventivnych cinnosti pri rakovine,  zaistenim skoro univerzalnych davok vitaminu D3 2000IU/den stoji kazdy rok tisice zbytocnych zivotov, ktore sa skoncia kvoli zlomenina rakovine, cukrovke, skleroze multiplex a dalsim chorobam, pri ktorych nedostatok vitaminu D zohrava dolezitu ulohu.

Vedci

John J. Cannell, M.D.Atascadero State Hospita,l

Cedric F. Garland, Dr. P.H.F.A.C.E.University of CaliforniaSan Diego,

Frank C. Garland, Ph.D.University of CaliforniaSan Diego

Edward GiovannucciM.D., Sc.DHarvard Schoolof Public Health

Edward D. GorhamM.P.H., Ph.D.University of CaliforniaSan Diego

William B. Grant, Ph.D.Sunlight, Nutrition, and HealthResearch Center (SUNARC)

John Hathcock, Ph.D.Council forResponsible Nutrition

Robert P. Heaney, M.D.Creighton University

Michael F. Holick, Ph.D., M.D.Boston UniversitySchool of Medicine

Bruce W. Hollis, Ph.D.Medical University ofSouth Carolina

Candace Johnson, Ph.D.Roswell Park Cancer InstituteJ

oan M. Lappe, Ph.D., R.N.F.A.A.N.Creighton University

Anthony W. Norman, Ph.D.University of CaliforniaRiverside

Donald L. Trump, M.D.Roswell Park Cancer Institute A Public Health Promotion Organization619-823-7062www.grassrootshealth.org

Updated April 30, 2008 Reinhold Vieth, Ph.D.F.C.A.C.B.University of TorontoMount Sinai Hospital

Walter C. WillettDr. P.H., M.D.Harvard Schoolof Public Health

Zdroj a rôzne informácie tu

Vitamín D, rakovina prsu a tlustého střeva

06/02/2007 – Byly provedeny dvě studie, které uvádí, že zvýšení příjmu vitamínu D na 2.000 IU (tj. cca 50µg) denně může snížit riziko vzniku rakoviny prsu a tlustého střeva na polovinu.
Výsledky studií, které prováděly stejné skupiny vědců z mnoha institucí , jsou založeny na společné analýze a na meta-analýze studií a mohou zvýšit tlak na orgány zodpovědně za zvýšení doporučené denní dávky tohoto vitamínu.
V současné době je doporučená dávka vitamínu D 200-400 IU (5-10µg) a zvýšená dávka tolerovaná v USA a v EU je 2.000 IU. Tj. 50µg denně. Nicméně současný výzkum, zejména klinické zkoušky, ukazuje že by měla být tato dávka zvýšena. Navíc nedávné hodnocení rizika, které prováděla americká organizace Council for Responsible Nutrition (CRN), dospělo k závěru, že zvýšená tolerovaná dávka by měla být 10.000 IU (250 µg denně).
První dvě studie, zaměřené na rakovinu prsu a publikovanév časopise Journal of Steroid Biochemistry and Molecular Biology, zkoumaly údaje dvou předchozích studií s celkovým počtem účastníku 1760 a zjistily, že u jednotlivců s nejvyšší hladinou 25-hydroxyvitamínu D, nebo 25(OH)D ( 50 nanogramů na mililitr) se snížilo riziko vzniku rakoviny prsu o 50% ve srovnání s těmi, kteří měli nejnižší hladinu vitamínu D v krvi (10 nanogramů na mililitr nebo méně).
Vitamín D se vztahuje ke dvěma biologicky inaktivním prekuzorům – D3, známému jako cholekalciferol a D2, známému jako ergokalciferol. Uvádí se , že vitamín D3, produkovaný kůží po vystavení kůže světelnému záření UVB (290 až 320 nm), je více bioaktivní. Vitamín D2 je derivován z rostlin a do těla se dostává pouze stravou.
Oba prekuzory D3 i D2 jsou v játrech a ledvinách hydroxylovány a vytváří 25-hydroxyvitamín D (25(OH)D), neaktivní formu, a 1,25-dihydroxyvitamín D (1,25(OH)2D), biologicky aktivní formu, která je je velmi důsledně kontrolována organismem.
"Údaje získané studií byly velmi jasné a ukazují, že jednotlivci ve skupině s nejvyšší hladinou vitamínu v krvi měli nejnižší míru výskytu rizika rakoviny prsu a toto riziko klesalo s tím, jak se v jednotlivých skupinách zvyšovala hladina 25-hydroxyvitamínu D v krvi," uvádí vedoucí výzkumu Cedric Garland z University of California.
Požadované koncentrace 50 nanogramů na 1 mililitr 25 (OH)D může být dosaženo příjmem 2000 IU vitamínu D a pokud to příznivé klimatické podmínky dovolí, vystavením 50% kůže slunečnímu záření po dobu 12 minut denně, nejlépe v poledne, píší vědci.
Meta-analýza kolorektálnío karcinomu, publikovaná v časopise American Journal of Preventive Medicine, dala dohromady výsledky 5 studií, zahrnujících 1.448 jednotlivců (všichni Kazaši), které zkoumaly spojení hladiny vitamínu 25 (OH)D s rizikem rakoviny tlustého střeva.
Stejně jako u studie rakoviny prsu, i zde byly účastníci seřazeni podle hladiny sera 25(OH)D v krvi a rozděleni do pěti skupin, od nejvyššího a po nejnižší obsah. " Touto meta-analýzou jsme zjistili, že zvýšení hladiny séra 25-hydroxyvitamínu D na 34 nanogramů/ml sníží míru výskytu kolorektálního karcinomu na polvinu", uvádí zpráva.

Zdroj: Journal of Steroid Biochemistry and Molecular Biology
Published on-line ahead of print; doi: 10.1016/j.jsbmb.2006.12.007
Vitamín D a prevence vzniku rakoviny prsu: Spojená analýza
Autoři: C.F. Garland, E.D. Gorham, S.B. Mohr, W.B. Grant, E.L. Giovannucci, M. Lipkin, H. Newmark, M.F. Holick, F.C Garland
American Journal of Preventive Medicine
svazek 32, číslo 3, strany 210-216
Optimální stav vitamínu D pro prevenci vzniku kolorektálního karcinomu – kvantitavní meta-analýza.
Autoři: E.D. Gorham, C.F. Garland, F.C Garland, W.B. Grant, S.B. Mohr, M. Lipkin, H. Newmark, E.L. Giovannucci, M. Wei, M.F. Holick,

informačný zdroj tu

Silné potencie vitamínu D3 za malý peniaz si môžte objednať tu

Linky na výhodné ceny s rôznym obsahom D3
120 kapslí s 2000IU
180 kapslí s 2000IU
120 kapslí s 5000IU
180 kapslí s 5000IU
360 kapslí s 5000IU
120 kapslí s 10 000IU

„Výzkumníci z McGill Cancer Center poslali 118 lékařům, expertům na rakovinu plic, dotazník k zjištění míry důvěry, kterou měli k terapiím, jichž běžně používali. Byli požádáni, aby si představili, že by sami dostali tuto nemoc, a kterou ze šesti současných experimentálních terapií by si v tomto případě vybrali. Odpovědělo 79 lékařů. 64 z nich řeklo, že by nesouhlasili s žádnou léčbou zahrnující cis-platinum - jednu z chemoterapeutických drog, kterou běžně používali - a 58 ze 79 těchto lékařů se domnívalo, že všechny v úvahu přicházející experimentální terapie jsou neakceptovatelné kvůli neúčinnosti a vysoké toxicitě chemoterapie."
(Philip Day „Cancer: Why we are still dying to know the truth", Credence Publications, 2000)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one