Nekonvenčné metódy proti rakovine na jednej webke.
Vitamín C

S vitamínem C proti rakovině

Možné léčivé účinky vitamínu C v boji proti rakovině sahají do 70. let minulého století. Vědci Pauling s Cameronem v r.1976 zahájili vyšetření pacientů z rakovinou. Výsledky prokázaly, že podávání vysokých dávek vitamínu C zvyšuje naději přežití pacientů s rakovinou. Tuto teorii potvrdili i japonští vědci Morishige a Murat v r.1978. V současnosti se však od této terapie ustoupilo. Důvodem bylo, že vitamín C nepřináší velké zisky farmaceutickým firmám a také fakt, že není 100% úspěšný při vyléčení osob onkologicky nemocných, a to ani v případě, že by nemocní dostali dávku 250 gramů vit. C denně.

Faktem však zůstává, že nedostatek vitamínu C je spojovaný se zvýšeným výskytem rakoviny, zvlášť nádorů žaludku a tlustého střeva. Přesto někteří smělí lékaři a vědci svůj boj s lékařskou lobby nevzdávají a pokračují v dalších výzkumech. Vědci Národního onkologického institutu USA prokázali, že vitamín C snižuje riziko rakoviny o 50%. A to je pro onkologicky nemocné pacienty veliká naděje do budoucna.

Rakovinu liečia vitamínom C už aj na Slovensku a v Česku, výsledky sú vraj veľmi povzbudivé

O koncentrovanom vitamíne C sme na stránkach magazínu Diva.sk už pred niekoľkými týždňami písali a teraz sa k tejto možnosti liečby vrátime výlučne z pohľadu onkologického pacienta. Už v predošlom článku sme informovali, že infúzne podávaný koncentrovaný vitamín C môže mať podľa odborníkov veľmi pozitívne účinky pri onkologickej liečbe. V Česku i na Slovensku už prvé kliniky využívajú vitamín aj pri liečbe rakoviny.
POKRAČOVANIE TU

 

MUDr. Ester Točíková: Nové skúsenosti s infúznou terapiou vysokodávkovaným vitamínom C na Slovensku


Pani doktorka, máte súkromnú neurologickú ambulanciu, pomáhate pacientom s bolesťami rôzneho druhu. Bolesť je podmienená rozličnými príčinami, a preto to si vyžaduje aj rôznorodé prístupy liečby. Čo všetko vo svojej praxi používate a s čím novým ste sa stretli v poslednej dobe, čo by Vám v liečbe bolesti pomáhalo? POKRAČOVANIE TU
..
„Výzkumníci z McGill Cancer Center poslali 118 lékařům, expertům na rakovinu plic, dotazník k zjištění míry důvěry, kterou měli k terapiím, jichž běžně používali. Byli požádáni, aby si představili, že by sami dostali tuto nemoc, a kterou ze šesti současných experimentálních terapií by si v tomto případě vybrali. Odpovědělo 79 lékařů. 64 z nich řeklo, že by nesouhlasili s žádnou léčbou zahrnující cis-platinum - jednu z chemoterapeutických drog, kterou běžně používali - a 58 ze 79 těchto lékařů se domnívalo, že všechny v úvahu přicházející experimentální terapie jsou neakceptovatelné kvůli neúčinnosti a vysoké toxicitě chemoterapie."
(Philip Day „Cancer: Why we are still dying to know the truth", Credence Publications, 2000)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one