Nekonvenčné metódy proti rakovine na jednej webke.

Dáme chemoterapiu? Nie, ďakujem, neprosím! (nie je to názor autora webky)

Pred časom som písal, že môj zdravotný stav je vážny, aspoň to tvrdia lekári. Pri mojej celoživotnej záľube v tabaku som vždy rátal s tým, že jedného dňa môžem skončiť s rakovinou pľúc alebo hrtana. No nestalo sa tak, síce sa u mňa toto ochorenie prejavilo, ale v úplne odlišnej časti tela. Zrazu išlo všetko veľmi rýchlo, prvé zdravotné prejavy, diagnostika, operácia a napokon podporná liečba. Práve tá podporná liečba je kameňom úrazu, avšak nie len o nej bude dnešný článok. 

Sú veci, ktoré v živote človek nedokáže ovplyvniť, nech ma hocikoľko peňazí a kontaktov. Jednou z nich je zdravie. Celé roky počúvam z médií ako zdravý spôsob života prináša život z nižším predpokladom na rôzne choroby. Vraj je dôležité športovať, jesť veľa zeleniny a ovocia. Nechcem spochybňovať to, že stravovanie, či celkovo životný štýl nemá priamy vplyv na zdravotný stav človeka. To nie. Ale média, či protagonisti zdravého spôsobu života vždy zabúdajú na jedno, na genetické predispozície jedinca. A tie sa oklamať nedajú! 

Po operácií som pobudol pár týždňov v nemocnici sa súkromnom oddelení. Ukázalo mi to veci o ktorých som veľa počul, ale nikdy som ich nezažil, spoznal som jednoducho svet v ktorom každý deň značí novú nádej na život. Osadenstvo bolo interesantné. Vrcholový športovec, vegetarián a propagátor zdravého štýlu, cvičiteľka aerobiku, spisovateľ, riaditeľ banky, vážený podnikateľ, hudobník a mamička s 4 ročným dieťaťom. Všetkých spájalo to isté, mali rakovinu a patrili k vrstve spoločnosti, ktorá netrpí biedou. 

Keď sa rozprávate s celkom známym človekom z televíznej obrazovky, ktorý celý život sa zdravo stravuje, denne cvičí, chodí na turistiku, nekonzumuje nezdravé veci, nefajčí, nepije a neberie drogy, tak máte zvláštny pocit. Na jednej strane ho máte zafixovaného v hlave ako osobu, ktorá radí ostatným ľudom, prečo je dôležité zdravo žiť, na druhej strane ho vidíte ako človeka, ktorý napriek svojmu zdravému štýlu sa lieči zo zákernej choroby. Samozrejme v novinách si o tom nič neprečítate, všetko sa rieši pekne potichu. Veď ako by to vyznelo, známy propagátor zdravia skončil s rakovinou žalúdka. Alebo známa fitnesska má nádor, či malé dieťa s celebritným otcom trpí na leukémiu. 

Viete, až v tej nemocnici som pochopil, že zdravý životný štýl Vám dobré zdravie nezaručí! Darmo budete pojedať biopotraviny, behať po horách ako kamzík, odmietať každý gram nezdravého tuku. Sám spomínaný propagátor zdravého štýlu, priznal, že celý život veril tomu, čo hlásal, snažil sa žiť tak, aby mohol byť príkladom pre ostatných. Stále však nechápal, prečo práve on ochorel. V úprimnom rozhovore priznal, že keby to tušil veru by sa neobmedzoval tak v živote, v konečnom dôsledku to nemalo žiadny význam. Odvetil som mu, že veď aspoň si sa mal lepšie a vitálnejšie, keď si žil zdravšie. Len mávol rukou a dodal, že rovnako vitálne sa dá žiť ak človek všetko robí z mierou. Celá podstata vitálnosti a pocitu dobre sa cítiť je len v miere, môžete jesť kľudne aj nezdravé veci, ak sa nebudete prežierať. To všetko okolo v médiách o zdravom štýle života je len jedna veľká bublina, ako zarobiť.. 

Pozrite sa, už malé deti môžu dostať rakovinu. Môžu ju dostať tiež ľudia, ktorí jedia tie najkvalitnejšie potraviny, majú pohodlný život, skoro žiadny stres, polovicu života trávia na dovolenkách. Na druhej strane človek, ktorý celý život pije, fajčí, nezdravo sa stravuje má dlhý život bez chorôb – žiadnu rakovinu nedostane. V tom to všetko je, to si treba uvedomiť, že nie životný štýl robí zdravie, ale zdravie je aj vecou životnej náhody! 

A liečba rakoviny? Je jedna veľká fantastická loby farmaceutických firiem. Mám známych aj medzi lekármi a jeden z nich je uznávaný odborník na rakovinu, dnes už na dôchodku. Dlho som s ním konzultoval liečbu, čo užívať a čo nie. Povedal mi otvorene, že za svojich 50 rokov praxe pozná tisícky, či skôr desiatky tisíc prípadov, dobrých aj zlých. Sú ľudia ktorí sa vyliečili a žili desiatky rokov, sú ľudia, čo hneď po liečbe zomreli a sú ľudia, ktorí sa neliečili a žili dlhšie ako obdobné liečené prípady. Dnes už je presvedčený o tom, že napríklad taká chemoterapia viac škodí ako pomáha. 

Stále mám pred očami, ako mi poklepal po pleci a povedal, že nemám pristúpiť na liečbu chemoterapiou, lebo ma to pravdepodobne zabije. Nádor treba vybrať a radšej ostatné nechať na náhodu, môžem sa tak dožiť dlhšie ako keby som sa dal liečiť. Základom je dodávať telu dostatok vitamínov a minerálov a neupadať na duchu. Lebo vraj najlepším liekom je vždy dobrá nálada a životný elán, telo sa dokáže vyliečiť aj samé, ak cíti, že vy to chcete. Tak uvidím, čo prinesie budúcnosť..

Pri šírení článku na nekomerčné účely, je vždy potrebné uviesť zdroj s aktívnym spätným odkazom!

PS: V texte možno nájdeš gramatické chyby, štylistické prehrešky. Ospravedlňujem sa za to! Som bežný človek a nie spisovateľ, alebo gramatický korektor. Moja slovenčina je žiaľ veľmi chabá, školy som absolvoval v štátoch, kde žijem skoro 50 rokov. Niektoré chyby vznikli aj počas prekladu do Slovenského jazyka, prižmúrte prosím jedno očko. Ďakujem!
Zdroj príspevku: http://www.darwin.sk/dame-chemoterapiu-nie-dakujem-neprosim.html?showoznam=enable
.
06.10.2017 22:50:17
cykloturistika
„Výzkumníci z McGill Cancer Center poslali 118 lékařům, expertům na rakovinu plic, dotazník k zjištění míry důvěry, kterou měli k terapiím, jichž běžně používali. Byli požádáni, aby si představili, že by sami dostali tuto nemoc, a kterou ze šesti současných experimentálních terapií by si v tomto případě vybrali. Odpovědělo 79 lékařů. 64 z nich řeklo, že by nesouhlasili s žádnou léčbou zahrnující cis-platinum - jednu z chemoterapeutických drog, kterou běžně používali - a 58 ze 79 těchto lékařů se domnívalo, že všechny v úvahu přicházející experimentální terapie jsou neakceptovatelné kvůli neúčinnosti a vysoké toxicitě chemoterapie."
(Philip Day „Cancer: Why we are still dying to know the truth", Credence Publications, 2000)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one