Nekonvenčné metódy proti rakovine na jednej webke.
Topiaci sa stebla chytá. Máloktoré steblo je tak silné, aby zachránilo topiaceho. 10 stebiel zachytených naraz dáva väčšiu šancu na záchranu. Nezaručujem, že vám niečo z tejto webky pomôže poraziť rakovinu!

Strava pri rakovine

zdroj: https://www.badatel.net/rakovina-prva-pomoc/
Naopak, rakovina nie je schopná žit a prežiť v zásaditom (alkalickom) tele. Zásadité telo sa vytvára stravou, ktorá zahrňuje ovocie, zeleninu, minerálne vody, obylniny (čierny chlieb, AVŠAK PACIENT, KTORÝ PRÁVE TRPÍ RAKOVINOU BY NEMAL JESŤ DROŽDÍM KYSNUTÉ PEČIVO) atď. Najdôležitejším faktorom na dosiahnutie zásaditého tela je adekvátny príjem čistej neminerálnej vody – minimálne 2 a pol litra denne!) Zdravý človek by mal mať na tanieri 60% zásatitej stravy (rastlinná strava – ovocie, zelenina, obylniny, strukoviny) a len 40% acidickej (živočíšnej) stravy (mäso, mlieko, ryby, vajcia atď.). Avšak chorý človek môže konzumovat len 20% živočíšnej stravy a človek s rakovinou musí živočíšnu stravu vylúčit úplne a okamžite!

Preto, jediná efektívna terapia pozostáva v OKAMŽITEJ a KOMPLETNEJ zmene stravy (za účelom detoxfikácie organizmu a vytvorenia zásatitosti tela) a vylúčenia látok, ktoré obsahujú karcinogény (mäso, cigarety, sladkosti, alkohol…). Chorobu možno ovplyvnit a zvrátit dôsledným dietetickým programom, obsahujúcim úplne prírodné jedlá a vitamínové dodatky (multivitamíny).

Ako prvý krok, pacient má počas 3-4 dní jesť LEN zeleninu, resp. zeleninove šťavy (Breussová kúra) (najlepšie domáce ovocné džúsy), Tieto môžu byť obohatené o cesnak a iné protipliesňove potraviny. Po týchto dňoch exkluzívnej diéty má pacient prijímať zásaditú stravu, ktorá má pozostávať zo 100% prírodnej stravy s prízvukom na SUROVÉ, ČI ZAPARENÉ jedlá, obzvlášť zeleninu, najlepšie zelenú zeleninu (paprika, cesnak, brokolica, špenát, kapusta, kareláb a iné, ktoré nie sú bohate na cukry). Zdrojom bielkovín NESMIE byť mäso a mlieko, ale mandle, proso, sezam, pohánka, obilniny a rôzne strukoviny.

 

Stop rakovine: 20 druhov potravín proti nádorom

Predpokladá sa, že aspoň tretina nádorov je spôsobená tým, čo jeme. Viete, ktoré druhy potravín sú v boji proti rakovine najlepšie?

 

Šošovica

Je bohatým zdrojom vlákniny a predovšetkým sekundárnej rastlinnej látky, ktorá chráni telo pred rakovinou čriev. Je v nej kyselina listová (chráni cievy) a železo, obe tieto látky sú zvlášť dôležité pre tehotné ženy.

Semienka slnečníc

Obsahujú veľa bielkovín a minerálnych látok. Sú bohaté na selén, omega 3-mastné kyseliny a vitamín E. Majú množstvo živín a vlákniny. Konzumujte ich rozumne, pretože obsahujú veľa tuku.

Repkový olej

V porovnaní s olivovým olejom obsahuje jednu omega 3-mastnú kyselinu navyše – kyselinu alfa-linolenovú, ktorá pôsobí protizápalovo. Tip: do šalátových omáčok alebo k dusenej zelenine používajte aj tento olej s ľahkou orieškovou príchuťou.

Klinčeky

Je to vlastne nerozkvitnutý kvietok (púčik) stále zeleného tropického stromu. Obsahuje až 15 percent éterických olejov. Klinčekový olej tlmí bolesť, pôsobí protizápalovo a antibakteriálne. Nekonzumujte ho v tehotenstve.

Olivový olej

Nie je tuk ako tuk. Olivový olej obsahuje omega 3-mastné kyseliny. Tie sú známe protizápalovým účinkom, tiež údajne chránia proti niektorým druhom rakoviny. Najlepší je takzvaný panenský lisovaný za studena.

Jačmeň

Je sa hlavne vo forme

 
 olúpaných zrniečok. Obsahuje vlákninu, ktorá spôsobuje, že potrava rýchlo prejde črevami. Rakovinové látky tak nemajú čas na to, aby sa zachytili na stenách čriev, a tak sa znižuje riziko vzniku rakoviny.

 

Sójové bôby

Izoflavóny v sójových bôboch považujú vedci za významný prvok v boji proti rakovine prsníkov a prostaty. Nemali by sa však konzumovať produkty s vysokou koncentráciou sóje, ktoré môžu rakovinu skôr vyvolať, než obmedziť.

Zázvor (ďumbier)

Obsahuje éterické oleje a gingerol (látku, ktorá spôsobuje jeho pálivú chuť). Má antioxidačné a protizápalové účinky. Odporúča sa pri poruchách trávenia, zvyšuje vitalitu. Pokusy na zvieratách dokázali blahodarný vplyv pri liečbe rakoviny hrubého čreva.

Ovsené vločky

Lepšie je, ak ich budete konzumovať vcelku. Celé zrná majú totiž silnejšie ochranné účinky. Vláknina naštartuje trávenie, takže rakovinotvorné látky idú z tela rýchlejšie. Ovsené vločky je ideálne jesť v kombinácii s jogurtom či nízkotučným mliekom.

Fenikel

V jeho éterickom oleji sa nachádza fenchon, ktorý podporuje vylučovanie tráviacich enzýmov a urýchľuje pohyb čriev, bráni bakteriám v raste

 
, čím chráni črevá. Obsahuje tiež avonoidy, ktoré zachytávajú škodlivé látky.

 

Zelený čaj

Ázijci ho pijú vo veľkom množstve. Nie je fermetovaný, obsahuje len zelené farbivo a polyfenoly, ktoré pôsobia proti tvorbe

 
 rakovinových buniek a protizápalovo. Podľa vedcov by sa mal používať pri liečbe leukémie.

 

Žihľava

Už pred 100 rokmi ľudia balili maslo do žihľavových listov, aby vydržalo dlhšie čerstvé a netvorili sa v ňom baktérie. Obsahujú kyselinu listovú, ktorá znižuje riziko vzniku rakoviny slinivky brušnej. Žihľava je veľmi chutná v podobe šalátov.

Tymian

Používa sa pri liečbe astmy a dávivého kašľa, pri poruchách trávenia (nadúvanie, hnačka), pri zápaloch močových ciest. Je účinný v boji proti baktériám, plesniam či rôznym parazitom. Pomáha aj proti rakovine.

Ľanové semienka

Pridávajte si lyžicu ľanových semienok do müsli, zvýšite si tým prísun omega 3-mastných kyselín. Sú bohaté zvlášť na nenasýtené mastné kyseliny alignany. Tie sú vhodné pri liečení rakoviny maternice, prostaty či prsníkov.

Chren

Dôvodom, prečo je chren taký dôležitý, sú glukozináty. Stimulujú enzýmy v pečeni a tá ľahšie odvádza škodlivé jedy z tela. Je bohatý na horčičný olej, ktorý je nápomocný v boji s rakovinou pľúc, čriev a prsníkov.

Cesnak

Obsahuje sulfidy, čo sú zlúčeniny síry, ktoré zabraňujú vzniku rakovinových buniek

 
. Navyše zamedzujú tvorbe voľných radikálov (toxické látky). Má antibakteriálne a antivírusové účinky. Obsahuje aj vitamíny B1, B2 a C, ale aj jód, draslík, sodík, vápnik, železo i kyselinu kremičitú, sacharidy.

 

Tekvicové semienka

Obsahujú predovšetkým vitamín E a karotenoidy, sú bohaté na železo, zinok, selén, fytosteríny (rastlinné tuky) a fytoestrogény (rastlinné hormóny). To všetko pomáha ochrane proti rakovine.

Rozmarín

V liečiteľstve je výnimočný. Ako jedna z mála rastlín zvyšuje krvný tlak. Upokojuje a odstraňuje nervové vyčerpanie a zlepšuje krvný obeh. Vhodný je zvlášť pri reumatizme, kašli, astme, búšení srdca, nervozite, nespavosti a migréne. Je dobrý hlavne pri boji s rakovinou pečene.

Čili papričky Pálivá látka papričiek (kapsaicín) ničí baktérie a chráni proti rakovine prostaty. Majú vysoký obsah flavonoidov a karotenoidov (látky, ktoré chránia bunky), obsahujú vitamín C.

Celozrnná ryža Je bohatá na vlákninu, ktorá je najlepšou ochranou proti rakovine čriev. Obsahuje látky chrániace sliznicu hrubého čreva. Kúra s celozrnnou varenou ryžou je vhodná na detoxikáciu a ozdravenie celého organizmu. Je vynikajúcim zdrojom betaglukánu, ktorý podporuje tvorbu makrofágov, najdôležitejšej zložky bunkovej imunity.

 

Stop nádorom: 20 druhov zeleniny proti rakovine

Rakovina je ochorenie, ktoré spôsobuje nekontrolovaný rast nádorových buniek. Ochorie na ňu každý tretí človek a každý piaty na ňu aj zomrie.

 

Paradajky

Paradajky obsahujú farbivo lykopén, ktoré je takmer desaťkrát účinnejšie pri ochrane buniek ako beta-karotén obsiahnutý v mrkve. Pretlak pritom obsahuje viac

 
prospešného lykopénu (29,3 mg/100 g), ako rovnaké množstvo čerstvých paradajok (0,9 – 4,2 mg/100 g).

 

Špargľa

V stredoveku patrila medzi obľúbené afrodiziaká. Obsahuje vitamíny C a E posilňujúcich imunitný systém

 
. Zároveň je zdrojom draslíka, ktorý odvodňuje a tak pomáha vyplavovať škodlivé látky. Konzumáciou špargle predchádzame predovšetkým rakovine  čriev a pažeráka.

 

Mrkva

Je botahá najmä na farbivo karotén, ktoré je predovšetkým pod šupkou, preto by sme ju nemali šúpať, iba očistiť kefou a opláchnuť. Karotén má antioxidačné účinky.

Kaleráb

Obsahuje glukozinoláty, ktoré pôsobia proti infekciám tým, že naštartujú imunitný systém. Pod šupkou skrývajú vitamín C a beta-karotén. V listoch je až trojnásobok zdraviu prospešných látok, odporúča sa zjesť i tie, vcelku alebo nasekané.

Reďkvičky

Obsahujú horčičný olej, veľa vitamínov, vápnika a horčíka. Vápnik je neoceniteľný aj v tom, že na seba dokáže naviazať mastné kyseliny. Chráni črevá pred vznikom rakoviny čriev a močového mechúra.

Kel ružičkový

Okrem vitamínu C obsahuje veľké množstvo glukozinolátov (237 mg/100 g) – tie sa v tele menia na horčičné oleje, pôsobia antibioticky a dokážu zničiť choré bunky. Je účinný proti rakovine žalúdka a čriev. Ružičkový kel je zdravý i v mrazenej podobe.

Reďkovka biela

Pokrýva dennú potrebu vitamínu C. Ten aktivuje obranný systém proti rakovine a pomáha odbúrať z tela jedovaté látky. Navyše, obsahuje horčičný olej, ktorý pôsobí proti baktériám a hubám v žalúdku a črevách. Účinná je i proti rakovine prsníka.

Zeler

Egypťania ho dávali aj do hrobov. Mŕtvych zeler síce neoživí, ale živým skutočne pomáha. Obsahuje minerálne látky aj vitamín E. Konzumácia zeleru znižuje riziko pôsobenia karcinogénnych látok, ktoré sú obsiahnuté v prepálenom tuku a údenom mäse.

Cuketa

Okrem farbív karoténu, ktoré chránia bunky, obsahuje aj selén a kyselinu listovú. Selén znižuje riziko rakoviny prostaty, žalúdka a pľúc. Kyselina listová chráni pred rakovinou hrubého čreva. Cuketu však neskladujte spoločne s ovocím, inak bude rýchlejšie mäknúť.

Čínska kapusta

V 100 gramoch čerstvej kapusty sa ukrýva denná potreba vitamínu C. Zároveň obsahuje izotiokyanatan, ktorý pomáha predchádzať infekciám a ničí choroboplodné zárodky. Kapusta je dobrá v prevencii rakoviny čriev.

Šalát

Obsahuje kyselinu listovú, vitamín B9, ktorý nás chráni pred rakovinou a vitamín C zachytávajúci voľné radikály. Skladovať ho musíme v chladničke, pri izbovej teplote by už po dvoch dňoch stratil 50 % vitamínov.

Cvikla

Obsahuje vitamín C a kyselinu listovú znižujúcu riziko rakoviny prsníkov. V cvikle sú prítomné i karotenoidy, ktoré chránia bunky. Táto farba je vždy citlivá na teplo, preto cviklu radšej nevarte, ale duste.

Čierny koreň

Patrí k druhom zeleniny bohatým na vlákninu. Je bohatý na vitamíny C a E, zneškodňuje voľné radikály a posilňuje obranyschopnosť. Dennú potrebu vitamínu E pokryje iba 200 g čierneho koreňa.

Červená kapusta

Je bohatá na rastlinné farbivá antokyány, ktoré znižujú počet škodlivých voľných radikálov v organizme. Je zdrojom látky izotiokyanatan urýchľujúcej proces

 
prečisťovania organizmu.

 

Brokolica

Obsahuje flavonoidy (farbivá) a glukozinoláty (chuťové látky), ktoré chránia pred rakovinou. Blahodarné účinky brokolice sa však prejavujú pri dôkladnom prežutí alebo prepasírovaní.

Tekvica

Obsahuje selén (znižuje riziko rakoviny pľúc) a karotenoidy (chránia bunky), ktoré si telo premení na vitamín A. Ten pôsobí protizápalovo a chráni pred voľnými radikálmi spôsobujúcimi rakovinu.

Paprika

Zelené a červené papriky sú zeleninou najbohatšou na vitamín C. Červené však obsahujú viac karotenoidov (chránia bunky, posilňujú imunitu) a fl avonoidov (bránia množeniu baktérií). V rámci prevencie by sme si mali dať denne tanier papriky.

Kapusta

Je to ideálna zimná zelenina, v ktorej zostáva veľké množstvo vitamínu C (100 mg/100 g) i po skladovaní a varení. Kapustu treba vždy dôkladne požuť.

Artičoky

V 15. storočí sa považovali za spoľahlivé afrodiziakum. V ich listoch sa vyskytujú flavonoidy (farbivá chrániace bunky). Tie podporujú vylučovanie žlče a chránia črevá. Rastlinné vlákna spôsobujú rýchle odbúravanie toxínov.

Špenát

Obsahuje vitamín C, ktorý zbavuje telo škodlivých voľných radikálov. Zároveň je zdrojom kyseliny listovej chrániacej bunky a znižujúcej riziko rakoviny. Ak nechcete špenát hneď zjesť, kúpte si radšej mrazený.
zdroj: 
http://lesk.cas.sk/clanok/82464/stop-nadorom-20-druhov-zeleniny-proti-rakovine.html

http://lesk.cas.sk/clanok/82463/stop-rakovine-20-druhov-korenia-proti-nadorom.html

 

 

„Výzkumníci z McGill Cancer Center poslali 118 lékařům, expertům na rakovinu plic, dotazník k zjištění míry důvěry, kterou měli k terapiím, jichž běžně používali. Byli požádáni, aby si představili, že by sami dostali tuto nemoc, a kterou ze šesti současných experimentálních terapií by si v tomto případě vybrali. Odpovědělo 79 lékařů. 64 z nich řeklo, že by nesouhlasili s žádnou léčbou zahrnující cis-platinum - jednu z chemoterapeutických drog, kterou běžně používali - a 58 ze 79 těchto lékařů se domnívalo, že všechny v úvahu přicházející experimentální terapie jsou neakceptovatelné kvůli neúčinnosti a vysoké toxicitě chemoterapie."
(Philip Day „Cancer: Why we are still dying to know the truth", Credence Publications, 2000)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one